marți, 5 august 2008

joker cu masca de batman

in seara asta m-am simtit un jocker - si asta abia dupa ce am vazut ultima serie din batman - cred ca suntem niste jockeri cu masca de batman - nu cred ca am mai simtit lucrul asta pana acum, sa rad la unele replici puerile si totusi la iesirea din cinematograf sa vad lume ganditoare ... pt ca din cinematograf am iesit noi... jockerii neimpliniti pe deplin

miercuri, 23 iulie 2008

iubesc lucrurile simple ....


Cred ca te stiu de undeva.... ! nu demult ai trecut pe langa mine, am vrut sa te prind de mana, dar ... pareai grabita, e clar ... iubesc lucrurile simple

luni, 21 iulie 2008

MACARALE


macarale....macarale, rad in soare verzulii, macarale... in zor de zi
- am stat, am rumegat, da, ..... e drept ca rumeg rar si deseori aiurea, dar cum bine zicea si Nicu, cel ce sta mereu la stanga mea, sunt un tepos, de multe ori artagos si iute de gura; realizez ca nu as putea initia o tema, ci mai degraba as cauta sa caut nod in papura la altii, asa ca am inceput cu doua macarale ce perturba frumusetea Balcicului...

Balcic